Вплив системи ПроЗорро на електронні торги

Автор:admin_saytik

Вплив системи ПроЗорро на електронні торги

Сучасний формат електронних торгів все ще вважається найбільш зручним і простим. Мова йде не лише про звичайні торги, але й про аукціони і навіть тендери. Система стала активно працювати вже в 2016-му році, але з часом вона стала поступово розширюватися і вже сьогодні на торгах можна знайти самі різні лоти, включати права на користування державними надрами.

Сама форма електронного аукціону вважається не просто зручною, але й максимально прозорою. Вже після визначення переможця, інші учасники отримують можливість більш детально ознайомитися з пропозиціями та заявками інших учасників.

Це стосується і обраного переможця, заявка якого також потрапляє у вільний доступ. Якщо один з учасників не згоден в тому, що вибір був дійсно обґрунтований, то він може подати скаргу, що буде далі розглянута антимонопольним комітетом. Варто зазначити, що це не є безкоштовно, тому на це повинні бути цілком чіткі та зрозумілі підстави.

Ви можете знайти багато цікавої інформації про самі торги, новини, переглянути перелік електронних майданчиків, проконсультуватися зі спеціалістами на сайті aeaep.com.ua. Асоціація біржових та електронних майданчиків є досить зручним сервісом, який можна використовувати не лише новачкам, але й більш досвідченим користувачам, які раніше вже брали участь в торгах.

Яка роль системи ПроЗорро в форматі аукціонів?!

Почати варто з того, що ProZorro – це саме контролюючий орган, основне завдання якого полягає в тому, щоб мінімізувати рівень корупційної складової та гарантувати рівні умови для всіх учасників та замовників.

Відповідно, коли мова йде про проведення різних аукціонів та торгів, система ПроЗорро також має серйозний вплив та активно використовується в цих процесах:

  • З самого початку, всі оголошення з торгами потрапляють безпосередньо на сайт ПроЗорро, після чого вже розповсюджуються по всім акредитованим електронним майданчикам;
  • Сайт ПроЗорро є основним контролюючим органом, який переглядає всі можливі порушення, перевіряє правильність оформлення заявок та інші моменти, які є важливими для участі в торгах;
  • На сайті ProZorro зберігається вся інформація про проведенні торги. Для цього там є спеціальний архів, до якого потрапляють всі документи учасників, всі пропозиції, схвалені та відхилені заявки та інша інформація.

Це лише декілька цікавих моментів, але навіть їх буде достатньо для того, щоб зробити тут цілком конкретні та зрозумілі висновки.

Об авторе

admin_saytik administrator