Реалізація арештованого майна

Автор:admin_saytik

Реалізація арештованого майна

Реалізація арештованого майна до недавнього часу проводилась через складні процедури з безліччю недоліків. Таке майно не правильно оцінювалось, навмисно списувалось, проходило через закриті торги. Загалом, стара система торгів та реалізації такого майна мала значну кількість недоліків. 

Тому Кабінетом Міністрів було ухвалене рішення щодо нових та більш прозорих методів реалізації арештованого майна. Було вирішено що реалізація буде проходити через систему відкрити аукціонів Прозорро.Продажі. Це система була створена у 2016 році як майданчик для торгів майном ліквідованих банків і з того часу зарекомендувала себе як надійні та прозорі аукціони. Поступово коло майна, яке може реалізовуватися на цій платформі збільшується, і тепер на майданчику буде реалізовуватися і арештоване майно.

Система Прозорро обрана через те, що вона значно спрощує весь процес торгів майном, причому залишаючись повністю прозорою. А забезпечується це дворівневою системою роботи. Перший рівень – це держава, яка надає базу даних щодо арештованого майна, яке підлягає реалізації, до Прозорро. На Прозорро зберігаються усі дані та на цій платформі проходять торги. Але щоб взяти участь у торгах необхідно спочатку зареєструватись. Для цього є другий рівень – це торгові майданчики. З Прозорро співпрацюють понад 50 майданчиків. Майданчики беруть на себе роль постачальника якісних послуг, надають доступ до Прозорро, та допомогу з будь-яких питань. Один з найпопулярніших майданчиків це Українська Універсальна Біржа www.uub.com.ua. Цей майданчик підключений до Прозорро з 2016 року. На цій платформі можна переглядати усі наявні на Прозорро лоти, а після реєстрації можна приймати участь у торгах. При виникненні питань можна звернутися до одного з менеджерів, які здатні надати будь-яку допомогу та пораду щодо процесу торгів.

Загалом така дворівнева система торгів арештованим майном допомагає запобігти корупції та непотрібним складнощам. Дозволяє існування здорової конкуренції, та включає більше учасників. А після закінчення торгів усі результати та інформація щодо проданих лотів стає відкрита для громадськості і кожний крок торгів можна перевірити на наявність будь-яких порушень. Крім цього, електроні аукціони відкривають змогу приймати участь для усіх охочих, від організацій та компаній, до фізичних лиць та підприємців. 

Процес торгів проходить наступним чином

Спершу замовник торгів реєструє майно на продаж, надає необхідну інформацію щодо ціни, кроків на її зміну, та правила торгів.
Після цього торгові майданчики оповіщають своїх користувачів щодо нового лоту. Бажаючі прийняти участь переглядають усі дані і подають заяву на участь і вносять депозит. Для участі у аукціоні кожен учасник від торгового майданчика отримує спеціальне посилання, яке дає їм доступ до торгів на Прозорро https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/areshtovane-majno/.

Після закінчення прийому заявок починається аукціон. Переможець обирається на основі встановлених правил. Після замовник і переможець укладають договір щодо покупки майна. І вже після цього система формує усі необхідні дані щодо процесу торгів та публікує їх.

Система відкритих онлайн аукціонів – це новий крок у реалізації боргового та арештованого майна, який надає доступ до торгів більшій кількості учасників, знімає необхідність у фізичній присутності сторін, весь процес проходить за допомогою інтернету на смартфоні чи комп’ютері. Дворівнева система повністю відкриває усі етапи та учасників торгів, що запобігає будь-яким спробам махінацій та тіньових схем.

Об авторе

admin_saytik administrator