Оренда держмайна через систему електронних торгів

Автор:admin_saytik

Оренда держмайна через систему електронних торгів

З 01.02.2020 року, згідно чинного українського законодавства, все майно, що знаходиться в державній та комунальній власності, може бути здане в оренду лише через систему Прозоро.Продажі. С того часу процедура здачі держмайна в оренду стала більш прозорою та відкритою. Всі об’єкти оренди тепер можна знайти у відкритих реєстрах. Отримати доступ до оренди такого майна можуть всі бажаючі, а не лише обмежене коло осіб, як було раніше при закритих торгах.

Завдяки тому, що в аукціоні, що проводиться на онлайн платформі, можуть прийняти участь всі бажаючі, забезпечується реальна конкуренція між учасниками. Саме вона допомагає встановити реальну ціну оренди.

Необхідно знати, що в систему Прозоро опубліковані не лише ті договори оренди, що були укладені до 01.02.2020 року, але і ті, що були підписані до цієї дати.Аукціони проводяться в режимі реального часу, тому дані змінюються миттєво. Спостерігати за ходом торгів можуть вся бажаючі, в тому числі працівники преси та контролюючих органів.

Через електронні аукціони буде також і продовжуватися строк оренди. Що стосується початкової вартості оренди, то вона буде розраховуватися від балансової вартості майна.

Що можна орендувати

За допомогою системи електронних торгів можна буде орендувати таке державне майно:

  • майнові комплекси;
  • приміщення;
  • устаткування та обладнання;
  • транспортні засоби;
  • будівлі та споруди;
  • інше.

Що потрібно знати орендодавцю

Для того, щоб виставити майно на торги, необхідно зареєструватися на одному з акредитованих торгівельних майданчиків. Детальніше про це можна дізнатися за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupt-kruglyak-sosn-cherez-sstemu-prozorroprodazhi/. Далі можна буде створити аукціон. Для цього необхідно детально описати лот, додати документи, а також прикріпити фотографії та допоміжні матеріали. Також необхідно становити стартову ціну оренди.

Що необхідно знати орендарям

Для отримання доступу до участі в електронних торгах потенційний орендар також повинен зареєструватися в обраному електронному торгівельному майданчику. Для участі в аукціоні потрібно буде сплатити гарантійний та реєстраційний внесок. У випадку, якщо він стане переможцем торгів, в зазначений термін йому потрібно буде сплатити запропоновану орендну плату та укласти с орендодавцем електронний договір оренди.

Об авторе

admin_saytik administrator